Wiele osób nawet po kilku latach chodzenia na siłownię ma problem ze zwiększeniem ciężaru na wyciskaniu leżąc. Skąd się bierze ten problem? Oczywiście duże znaczenie w tym przypadku mają nasze uwarunkowania genetyczne. Z reguły jest tak, że osoby, które mają niższy wzrost to automatycznie mają również krótszy zasięg ramion. To oczywiście przekłada się na lepsze predyspozycje do wyciskania leżąc. Łatwo więc wywnioskować, że osoby z krótszymi ramionami będą miały znacznie łatwiej podczas wyciskania.
Uwarunkowania genetyczne a predyspozycje do wyciskania leżąc
Oczywiście postawiona teza we wstępie tego artykułu może być podważona na kilka sposobów. Przede wszystkim ktoś może powiedzieć, że zna kolegę, którego kolega jest wysoki i ma duże ramiona i dużo wyciska. Oczywiście nie negujemy tego, ale po prostu teza postawiona we wstępie odnosi się do ogółu. A jak wiadomo od takich ogólnych tez mogą być jak najbardziej wyjątki.
Jak wpłynąć na siłę wyciskanie leżąc?
Genetyka genetyką, ale jednak pomimo wszystko każdy z nas chciałby wyciskać dużo. Czy w takim przypadku można w jakikolwiek sposób zwiększyć siłę w wyciskaniu leżąc? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Przede wszystkim musimy jednak zadbać o poprawną technikę wykonywania ćwiczeń. Warto również zadbać o to, aby wykonywane przez nas treningi były odpowiednio ułożone. Co to oznacza? Aby zwiększyć siłę w wyciskaniu leżąc warto po prostu wybrać trening trójbojowy, który byłby nastawiony właśnie na poprawę tego boju.
Oprócz odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczenia, a także od wybrania odpowiedniego treningu, powinniśmy zadbać również o to, aby nasz organizm znajdował się w plusie kalorycznym. Dzięki temu będziemy mieli zapewnione optymalny wzrost masy i siły, a to oczywiście jest kluczowe, aby zwiększyć siłę w wyciskaniu leżąc.
Chcąc zwiększyć siłę w wyciskaniu leżąc warto również wprowadzić do treningu ćwiczenia akcesoryjne. Przykłady takich ćwiczeń akcesoryjnych znajdziemy bez problemu w internecie.